Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

Крамниця

Социальная сеть Ронин
нові сценарії
Перейти до сторінки 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  далі

Нова тема   Відповісти    форум kinokolo.ua -> Сценарії
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
RA

Повідомлення: 64

ПовідомленняНаписане: 01.04.2006 15:25:22    Тема повідомлення: нові сценарії Відповісти цитуючи

головні складові цікавого сценарію? Бійки, вибухи, погоні, чи щось глибше? Ваша думка?
Klim

Повідомлення: 34

ПовідомленняНаписане: 04.04.2006 00:00:36    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

В сценарії головне - стрижень.
Тобто сценаристу необхідно відповісти на питання "Що ти хочеш показати, відобразити?". Звичайно, необхідно звернути увагу на прагматичний аспект: шоб усі зрозуміли, шо цей сценарист хотів показати.
Неабиякого колориту додають Дрібниці. Саме тонкощі поведінки, порядок слів у репліці героя, поведінка, образи, типажі тощо. Але Це треба вміти описати для того щоб якісно відтворити.
Сам сценарії не писав. Просто так вважаю.

RA

ПовідомленняНаписане: 04.04.2006 16:44:25    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Так, з цим не погодитись не можливо. Куди без гарних діалогів та вичерпно розкритих образів головних героїв 8)

Але чи гарантує фільму успіх пустий дінамічний сюжет :?: Зараз багато фільмів побудованих на основі неймовірних спецефектів та постановочних трюків- це основа цих фільмів, а сама фабула стає неважливою, вона як містки створина лише для того, щоб з’єднувати спецефект з суперспецефектом. Таким чином глядачів просто відучують від кіно де історія є головною, вони вже не можуть просидіти і двадцяти хвилин перед екраном, якщо там щось не вибухне чи когось не вб’ють :?

Klim

Повідомлення: 34

ПовідомленняНаписане: 05.04.2006 02:09:31    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Добре.
А шо немає фільмів без "мачілово". Здається, вони вже надоїли. Аж приїлися. Ну може напочатку 90-х всі бігали дивитися Брюса Лі, Термінатора, Скелелаза. але в наш час всі Супер-пупер герої, досконалі своєю натурою, відійшли. Вже аж верне. Чи цікаво сидіти і дивитися тупі американські кінокомедії, які до того ж називаються молодіжними (сценарії не мінялися зовсім, актори також) або мерзенні фільми жахів (краще б Вія екранізували)? Обговорювати Гаррі Потного? Якусь Пилу-2 з двома пальцями?НЄ!
Доречі вбивати можуть і тихо, без стрілянини. Так навіть ефектніше.
Герої. Я би знімав про звичайних людей. Хай недосконалих. Це й треба показувати. Знайти якусь дрібничку в сірій буденщині, в якій ми зараз живемо, показати людям, що вони і є герої життя. Хай гордяться.
Альтернатива.
Хрещений батько (просто вмер у кріслі).
Холодна гора (теж в кінці гарні кадри)
просто цікаві кадри в Амелі (тут взагалі ніхто пороху не нюхав, але ж гарно!)
Як Вам? може є шось цікаве?

RA

ПовідомленняНаписане: 05.04.2006 09:22:31    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Не треба впадати у крайнощі Крутий

Так, вбивати можна тихо.Звичайно. Я дотримуюсь думки, що якщо жорстокість на екрані використовувати правильно, вишукано ( не збоченські) то можна досягнути чудового ефекту, який буде тільки на користь сюжету. Але , мені здається, існує мало фільмів, в якийх жорстокість використовується з розумом та й ті перейшли у ранг «класика»...

Якщо хочеш «взяти касу» ( її жадають усі Підморгую )- то будь-ласка, людям потрбно «хлеба и зрелищь». А кіно про недоліки та дрібниці«маленької» людини. Я не кажу, що це погано. Ні-цікаво. Але всеж-таки, мені здається, люди краще подивляться старого Гаррі чи щось подібне, де слідкувати за дрібницями та сюжетом особливо не потрібно. Це суб’єктивно, не можу казати за всіх... Знічений

Мені мій викладач якось сказав, що людям цікаво читати та дивитись про самих себе. Що там у нас на першому місці у рейтингу кінофільмів?

Natalka

Повідомлення: 38

ПовідомленняНаписане: 05.04.2006 11:45:45    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Згодна з тим, що не треба впадати у крайнощі. Мені здається, розмова трохи неправильна. Є фільми жахів, детективи, фільми катастроф, мелодрами, драми і т.д. і т.п. Це все різні жанри, і в кожному з жанрів своя специфіка - і сценарна в тому числі. Якщо комусь не подобаються, скажімо, фільми жахів чи мелодрами, то нехай їх не дивиться. Це ж особиста справа кожного. Але говорити, що фільми жахів гірші чи кращі, ніж, скажімо, психологічні драми, - думаю, не можна. Щодо мене, то я люблю різне кіно, іноді хочеться те, іноді те.
Кажуть, людині цікаво дивитися кіно про себе, в найширшому розумінні - тобто кіно, в якому вона впізнає себе, якісь свої емоції, думки, почуття - не лише те, що вона вже пережила, але й те, що вона могла б пережити, хотіла/не хотіла, боялася, думала... Словом, все залежить від майстерності сценариста/режисера, а не від жанру чи теми фільму.

RA

ПовідомленняНаписане: 05.04.2006 14:30:59    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Погоджуюсь, розмова якась, дійсно, неправильна. Потрібно було спочатку читкіше окреслити тему.
Мені цікаво дізнатися

чи може ЗВИЧАЙНА людина 15-25 років зацікавитись кінофільмом, де основою буде просто гарна історія, без «джентельменського набору»? І чи може бути такий фільм фінансово успішним?

Тільки не треба одразу кричати :«ТАК!»

Зазвичай, люди йдуть у кінотеатр у вихідні- відпочити. А що не хочеться робити у неділю? Правильно- думати про щось серйозне. Просто хочеться , дивлячись кіно, поржати чи від страху усю наступну ніч не спати. Все.
Можливо це перебільшення, але загалом картина така Сумую

Natalka

ПовідомленняНаписане: 05.04.2006 17:06:26    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Не знаю, я не так песимістично на це дивлюся. Думаю, все-таки можна звичайну людину (хоча це теж питання - що таке звичайна людина?) 15-25 років зацікавити фільмом з простою історією (а що таке проста історія?). Хоча об’єктивно судити не можу, бо я хоч і звичайна людина, але вже підстаркувата Дуже радий
Dynda

Повідомлення: 2

ПовідомленняНаписане: 06.04.2006 10:56:52    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

великого фінансового успіху не буде, бо пересічний глядач звик до "джентельмеського набору", попкорну та коли. але в інших країнах на кожне кіно є свій глядач. і в нас є, але небагато поки що. давайте згадаємо, що таке було в прокаті? "8 жінок" Озона пройшов в Україні дууже успішно. Шо ще?
Догори
Переглянути профіль Відіслати приватне повідомлення
Natalka

ПовідомленняНаписане: 06.04.2006 11:14:45    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Ну, в принципі, всі фільми, які прокатує компанія "Артхаус Трафік" (а це саме такі фільми, про які ми тут говоримо), досить успішні. Звичайно, їхні касові збори не можна навіть порівняти з "Володарями каблучок" чи там "Термінаторами", але ж це й зрозуміло, це різні вагові категорії. Свій глядач у так званих "мистецьких" фільмів є, і немалий. Тут головне - розумна цільова реклама, "піар", як-то кажуть. І мені здається, кількість глядачів таких фільмів постійно зростає.
RA

ПовідомленняНаписане: 06.04.2006 19:26:00    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

різні фільми - різні ситуації. суто індивідуально.

Цитата:
"8 жінок" Озона пройшов в Україні дууже успішно. Шо ще?

Це диво . гарна історія+ неперевершений склад акторів= комерційний успіх.

Цитата:
всі фільми, які прокатує компанія "Артхаус Трафік" , досить успішні.І мені здається, кількість глядачів таких фільмів постійно зростає.

Дуже хочеться вірити. Ну, взагалі-то ,це видно, я всеж-таки теж у кінотеатри ходжу і не на Пілу з двома пальцями...

Alex Machen

Повідомлення: 71

ПовідомленняНаписане: 10.04.2006 09:45:29    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

я думаю для початку треба провести межу між кіном мистецьким та розважальним, хоч деколи їхні сфери можуть перетинатися
відповідно, на мою думку, цікавість сценарія для пошановувача мистецького кіна і людини, якій треба десь вбити пару годинок, зовсім різної природи
Догори
Переглянути профіль Відіслати приватне повідомлення Відіслати email
YellowRiver

Повідомлення: 61

ПовідомленняНаписане: 20.04.2006 07:48:25    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Добре, що нарешті заговорили о межі між мистецьким кіно і прокатним массовим видовищем. Адже у них диаметрально різна спеціфіка побудови як і сценарію, так і пост-продакшину. Якщо драматургія артхаусу будується на живих емоціях, катарсисі та ін., то у випадку з екшеном - це емоції адреналіну від чергового вибуху, шаленого трюку або вбивства. Власне, і сценарії подібних стрічок базуються на принципі "Менше слів, більше діла". АЛЕ!!! Ви тільки подивіться, як розумно подаються і продаються "дозори", "гамбіти" і "бумери"=) Величезні і багатокількісні бігборди, трейлери з екранів ТВ запевнюють пересічного глядача, що він, як сучасна молода продвинута людина, МУСИТЬ переглянути данний кінофільм. І "піпл хаваєт":-/ Ясна річ, ніхто не хоче здаватися відсталим від життя...навіть у своїх очах! Так і зароджуеться поп-культура...))
Отож, я подумала: а що якби і мистецьке кіно так позиціонували? Вселяли в глядача думку про те, що він як ДУМАЮЧА людина, а не зомбірований массовою культурою робот, має право на кіномистецтво :0)

Alex Machen

Повідомлення: 71

ПовідомленняНаписане: 20.04.2006 11:14:46    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

YellowRiver написав:
якби і мистецьке кіно так позиціонували? Вселяли в глядача думку про те, що він як ДУМАЮЧА людина, а не зомбірований массовою культурою робот, має право на кіномистецтво :0)

по-моєму, коли хтось щось почне вселяти, це вже буде зомбування

а щодо реклами: в цьому і різниця, що мистецьке кіно дивляться і без реклами, а мейнстрім - тільки через рекламу
і ще хочу додати, що не те погано у фільмові, що він блокбастер, а ті штампи, які зовсім виключають творчість. таке враження, що у деяких голівудських сценаристів є блок-схеми, а вони туди тільки шматочки тексту вставляють
Догори
Переглянути профіль Відіслати приватне повідомлення Відіслати email
YellowRiver

Повідомлення: 61

ПовідомленняНаписане: 20.04.2006 11:33:14    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Alex Machen написав:
таке враження, що у деяких голівудських сценаристів є блок-схеми, а вони туди тільки шматочки тексту вставляють

Так і є...Золоте правило Голлівуду: "Успішний сценарист бере не творчістю, а ремеслом" :-Р Про це написано чимало книжок, якщо знайду - запропоную лінки на їх електронні варіанти. Цікаво почитати...))
А щодо реклами - артхаус не рекламують, бо нема за шо його рекламувати: піар великих грошей коштує=( Отже, і виходить, що такі стрічки дивляться родичі знімальної группи, знайомі знайомих і пара-трійка інтеллектуалів.
Добре, шо фести існують...:0)

Показувати:   
Нова тема   Відповісти    форум kinokolo.ua -> Сценарії Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Перейти до сторінки 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  далі
Сторінка 1 з 7

Перейти до:  
Ви не маєте прав розпочинати нові теми
Ви не маєте прав відповідати в існуючих темах
Ви не маєте прав змінювати свої повідомлення у цьому форумі
Ви не маєте прав знищувати свої повідомлення у цьому форумі
Ви не маєте прав голосувати у цьому форумі
Ви можете додати атачмент до цього форуму
Ви можете завантажувати файли з цього форуму